Icon SZYBKA REALIZACJA
Icon 15 DNI NA ZWROT
Icon BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Soczewki toryczne

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

Brak produktów!

Nie znaleźlismy produktów w takich kryteriach. Zmien kryteria i spróbuj ponownie.

Soczewki toryczne

Znajdujące się w naszej ofercie soczewki toryczne stworzone między innymi przez takich producentów jak Johnson&Johnson, CooperVision czy Bausch&Lomb powstały z myślą o osobach, u których stwierdzono astygmatyzm. Tego typu soczewki na astygmatyzm pozwalają na precyzyjne skorygowanie wady, która w tym przypadku nie obejmuje całej powierzchni oka, a jedynie fragment jego budowy. Zmiany w budowie bardzo często polegają między innymi na niewłaściwej krzywiźnie rogówki, która sprawia, że widziany obraz jest niewyraźny niezależnie od odległości. Z tego też powodu stosowane zwykle soczewki sferyczne nie skorygują wady w odpowiedni sposób ze względu na fakt, że cechują się taką samą grubością na całej swojej powierzchni.

Proponowane przez nas soczewki dla astygmatyków wyróżniają się nieregularną budową, która pozwala na łatwe umieszczenie ich w miejscu występowania wady. Oprócz tego toryczne soczewki kontaktowe, zwane również cylindrycznymi, charakteryzują się wysoką zawartością wody, która zapobiega poczuciu suchości i podrażnienia oka. Dzięki temu, gdy ktoś zastanawia się, czy mając astygmatyzm, można nosić soczewki, z pewnością doceni mniejsze ryzyko pojawiania się dyskomfortu niż w przypadku stosowania pozostałych soczewek.

Mimo że szkła kontaktowe cylindryczne wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych technologii i specjalnej konstrukcji dopasowanej do danej wady, warto pamiętać, że każda osoba może inaczej reagować na noszenie soczewek. Dlatego też niezwykle ważne okazuje się dobranie ich w taki sposób, aby były jak najlepiej dopasowane do potrzeb danej osoby oraz pojawiającej się u niej wady.

Kiedy warto zdecydować się na soczewki toryczne?

Odpowiednio dobrane soczewki miękkie toryczne okazją się godnym uwagi rozwiązaniem dla osób, które cierpią na astygmatyzm i chciałyby zrezygnować z noszenia okularów lub uzyskać dla niech alternatywę na czas różnego rodzaju okazji. Z tego też powodu w naszej ofercie znajdują się zarówno soczewki toryczne jednodniowe, jak i soczewki toryczne miesięczne, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dłuższego, regularnego użytkowania lub wyjazdów. Mimo to dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stosowaniem szkieł kontaktowych, lepszym wyborem mogą okazać się soczewki jednodniowe – astygmatyzm wówczas można łatwo skorygować po prawidłowym założeniu soczewki.

Warto również wspomnieć, że przy prawidłowym użytkowaniu jednodniowe soczewki kontaktowe dla astygmatyków nie powodują dyskomfortu ani podrażnienia. Są również w pełni medycznym, bezpiecznym produktem, który trafia na rynek dopiero po przeprowadzeniu wszystkich ważnych badań. Dzięki temu odpowiednio zakładane i użytkowane zgodne z zaleceniami producenta soczewki toryczne nie przyczyniają się do pogłębienia wady wzroku. Co więcej, osoby, które są aktywne i regularnie uprawiają sport, bardzo często decydują się na takie rozwiązanie jak soczewki kontaktowe jednodniowe – astygmatyzm przestaje być wówczas uciążliwy i pozwala na łatwe rozwijanie wszystkich pasji.

Jak dobrać soczewki kontaktowe – astygmatyzm

Zastanawiając się, jakie soczewki dla astygmatyków będą najlepszym wyborem, warto przede wszystkim skontaktować się z optometrystą, ponieważ konstrukcja i sposób działania soczewek torycznych znacznie różni się od sferycznych, które najczęściej dobiera się na podstawie stwierdzonej wady wzroku i które można również łatwiej dobrać, mając już okulary. Z kolei w przypadku takiego produktu jak toryczne soczewki astygmatyzm często wymaga wykonania dodatkowych badań, które pozwolą dobrać najlepszą budowę soczewki, jej oś oraz moc cylindra. Dlatego też nawet w przypadku dużej wady wybierając soczewki toryczne, duży cylinder nie zawsze może okazać się najlepszym wyborem. Oprócz tego podczas stosowania soczewek torycznych warto skontaktować z optometrystą w sytuacji, gdy w trakcie ich noszenia będzie odczuwalny jakikolwiek dyskomfort niewynikający z nieprzestrzegania zaleceń producenta lub gdy pojawi się pogorszenie ostrości widzenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że przy większej wprawie w zakładaniu soczewek można z powodzeniem zdecydować się na soczewki miękkie, które wyróżniają się większym stopniem nawilżenia i które często okazują się lepszym rozwiązaniem dla osób odczuwających dyskomfort podczas stosowania innych szkieł kontaktowych.

Soczewki miesięczne astygmatyzm – na jakie rodzaje można się zdecydować?

Podobnie jak w przypadku soczewek sferycznych szkła kontaktowe toryczne również dzielą się na jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Warto między innymi zwrócić uwagę na soczewki toryczne Acuvue, które są przeznaczone na dwa tygodnie stosowania. Dzięki ich budowie oraz zastosowanym technologiom soczewki dwutygodniowe toryczne można nosić zarówno w trybie dziennym, zdejmując na czas kąpieli i snu, jak i przez całą dobę – zazwyczaj przez okres siedmiu dni. Dlatego też soczewki astygmatyzm Acuvue okazują się ciekawą propozycją dla osób, które niekiedy zapominają o wyjęciu soczewek lub które planują wyjazd i nie będą miały wówczas możliwości ich ściągnięcia. Oprócz tego soczewki Acuvue astygmatyzm występują również w innych wariantach, na przykład jednodniowym, i są często doceniane ze względu na komfort noszenia oraz łatwe dopasowywanie się do oka.

W naszej ofercie znajdują się również soczewki Biofinity Toric w opcji miesięcznego stosowania. Wspomniane soczewki kontaktowe toryczne miesięczne są produkowane przez znaną i cieszącą się licznymi pochlebnymi opiniami firmę CooperVision i wyróżniają się wyjątkowymi technologiami, które znacznie poprawiają komfort ich noszenia. Na uwagę zasługuje między innymi Technologia Aquaform®, która występuje tylko w takim produkcie jak Biofinity soczewki toryczne. Cechuje się ona lepszą przepuszczalnością tlenu, która ma bardzo duże znaczenie między innymi podczas stosowania soczewek na noc. Oprócz tego Technologia Aquaform® wiąże się z większym nawilżeniem, które wpływa na komfort codziennego używania i skutecznie zmniejsza ryzyko podrażnień w przypadku takiego wariantu jak soczewki astygmatyzm miesięczne.

Soczewki astygmatyzm miesięczne lub jednodniowe – jakie są ich ceny?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na soczewki kontaktowe jednodniowe, czy na soczewki kontaktowe miesięczne, astygmatyzm jest jedną z wad wzroku, w przypadku której producent oferują duży wybór produktów cechujących się różnymi cenami. Należy jednak wspomnieć, że soczewki miesięczne z cylindrem lub jednodniowe ze względu na specyficzną budowę zazwyczaj charakteryzują się nieco wyższą ceną niż szkła kontaktowe sferyczne. Ponadto nie bez znaczenia pozostają zastosowane w nich technologie – większość producentów oferuje soczewki, które wyróżniają się nowoczesnymi technologiami mającymi duży wpływ na komfort noszenia szkieł. Soczewki jednodniowe w większości przypadków są sprzedawane w opakowaniach po 30 sztuk, a ich cena waha się w zakresie od 50 do 80 zł. Z kolei cena soczewek miesięcznych zazwyczaj sięga 60 lub około 100 zł i występują one w opakowaniach po 3 albo 6 sztuk. Dlatego też powodu soczewki toryczne można z łatwością dopasować do własnych preferencji oraz do budżetu.

Astygmatyzm – czy można nosić soczewki na podstawie samej recepty na okulary?

Osoby, które decydują się na soczewki toryczne, często zastanawiają się również, czy można kupić soczewki na podstawie recepty na okulary. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ze względu na rodzaj wady pojawiającej w budowie oka astygmatyzm niekiedy wymaga dodatkowych badań pozwalających na dokładniejsze określenie parametrów soczewki. Z tego też powodu szkieł kontaktowych nie można kupić ani nosić na podstawie samej recepty na okulary – najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do odpowiedniego optometrysty, który pomoże w doborze najlepszego wariantu. Warto również zauważyć, że podczas takiej wizyty można łatwo dowiedzieć się, jak zakładać soczewki toryczne, co ma duży wpływ na późniejszy komfort ich noszenia.

Nie bez znaczenia okazuje się również fakt, że okulary mają inny punkt odniesienia niż soczewki. Dzieje się tak, ponieważ okulary znajdują się w większej odległości od oka, co wpływa na zastosowane w nich parametry. Ponadto w niektórych przypadkach soczewki wymagają wykonania innych badań niż okulary podczas ich pierwszego dopasowywania.

Jakie są najpopularniejsze soczewki toryczne?

W ofercie naszego sklepu znajdują się soczewki toryczne pochodzące od producentów cieszących się dużą popularnością oraz uznaniem klientów. Z tego też powodu podczas wyboru poszczególnych wariantów warto kierować się zastosowanymi technologiami oraz rozwiązaniami, które wydają się najlepiej dopasowane do potrzeb danej osoby. Dzieje się tak, ponieważ ze względu na różną budowę oka, rodzaj wady oraz sposób codziennego życia każda osoba nosząca soczewki będzie doceniała lub rezygnowała z niektórych modeli. Dlatego też w tym przypadku niezwykle ważna staje się metoda prób i błędów, po dobraniu odpowiednich parametrów przez optometrystę.